Düşünce Kültür ve Edebiyat Dergisi Mola’nın 8. Sayısı Çıktı!

Düşünce Kültür ve Edebiyat Dergisi Mola’nın 8. Sayısı Çıktı!

Düşünce Kültür ve Edebiyat Dergisi Mola 8.sayısı ile yolculuğuna devam ediyor. Yaşamın kıyısından hüzünlü cümleler toplayan dergi ilk kez bir dosya konusu ile okurlarının karşısına çıkıyor.

Mola ilk dosya konusunu ‘ayrılık’ olarak belirledi. Hiç şüphesiz insan kalbini en çok yaralayan bir duygu ayrılık. Mola sadece elini değil, kalbini de taşın altına koyarak bu konuyu seçtiğini düşünüyor.

Konu ayrılık olunca hüzün de peşinden geliyor. Ve bu sayıda bizi birbirinden güzel ve hüzünlü yazılar, öyküler, şiirler karşılıyor.
Derginin editörü Büşra Şahin hanım bu sayıda ‘Ayrılık Sosyal Bir Gerçekliktir’ yazısıyla bizi farklı bir iklime taşıyor.
Derginin Yayın Danışmanı R. Emine Yaldız hanım ise ayrılığın iklimini derin bir hüzünle anlattığı ‘Bir Beyaz Kağıda Düşmüş Gülüşün’ yazısı ile kalbimize bırakıyor.
Derginin Genel Yayın Yönetmeni Abdussamed Altuntaş ise bu sayıda ‘Kalbim’ diye sesleniyor uzak sevgiliye.
Bu sayının şairleri, İsan Kutluay, Nilüfer Zontul Aktaş, Fatih Tezce, Abdullah Sönmez,Buğrahan Kadıoğlu ve yine birbirinden kıymetli şairler. Bu sayıda şiirleri ile bize ayrılıklarımızı hatırlatıp hüzün tellerimize dokunuyor.

Bu sayıda ayrılık şarkıları diye yeni bir bölüm karşımıza çıkıyor. Bu şarkıların deva diye değil, tercüman olsun diye paylaşıldığı da acı bir tebessümle bize hatırlatılıyor.

Yine bu sayının usta yazarları İbrahim Çolak, Ali Ayçil, Uğur Canbolat bize ayrılıkların mevsiminden sesleniyor.

Ayrılık dosya konulu Mola, bu sayısında bizi biraz üzecek gibi duruyor. Kim bilir belki de biraz durulmak için ihtiyacımız olan şey birazcık hüzün. Hem ne demiş zarif şair : ‘Az ağlıyoruz onun için dünya fazla kirli’.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.