Düşünbil Dergisi’nin “Nietzsche ve Teoloji” Sayısı Çıktı

Düşünbil Dergisi’nin “Nietzsche ve Teoloji” Sayısı Çıktı
Düşünbil Dergisi, 2019 Mayıs sayısı raflarda yerini aldı. Bu sayıda Nietzsche’nin çok tartışılan “Tanrı Öldü” sözü masaya yatırılıyor. Etik, ahlak, teoloji, cinsiyet, sinema, politika vb. alanlarda değerlendirilen “Tanrı öldü” sözünü geniş boyutları ile inceleniyor. Ayrıca Lacan ve Felsefe üzerine iki önemi metin bulunuyor. İlkinde “Ego ve Özne” ilişkisi üzerine, ikincisinde ise Heidegger üzerinden “kahraman ile “sıradan insan”ın arzuları değerlendiriliyor. dosya konusu çerçevesinde
Yıldırım Ortaoğlan, Oğuz Karayemiş, Seray Soysal, Josef Hasek Kılçıksız, Sebahattin Çevikbaş
Oğuz Haşlakoğlu ve Ali Karakaya yazıları ile bu sayıda yer alıyor.
.
.
Mayıs sayısında yine okuyuculara bilgi dolu hediyeler verildi. Kitap ayracına atılan ‘çentik’ bilgiler,  Spinoza filozof bilgi kartı, filozof ve sanatçıların etiketleri ile Babil Kulesi posteri dergi ile hediye verilmiştir. Dergiye kitabevleri ve D&R mağazalarında ulaşılabildiği gibi dusunbilkitap.comadresinden de online sipariş verilmektedir.
.
.
Düşünbil Dergisi yeni dağıtım noktaları ile okuyucularına ulaşmaya devam ediyor. Düşünbil Dergisi dağıtım noktalarına dusunbil.com/dagitim-noktalari adresinden ulaşabilir ve detaylı bilgi alınabilir.

ETİKETLER: ,
Muharrem Turgut
Muharrem Turgut
Şiir dehlizinde yüzme öğrenmeye çalışıyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.