Modern Çağ ve Ruhsal Problemler Paneli Yarın Başlıyor

06.03.2019
103
A+
A-
Modern Çağ ve Ruhsal Problemler Paneli Yarın Başlıyor

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi öğretim üyesi Doç. Dr. Bülent Sönmez’in önderliğinde düzenlenen ‘‘Modern Çağ ve Ruhsal Problemler Paneli” yarın (07.03.2019) saat 15:30 da Hekim Hacı Paşa konferans salonunda gerçekleşecek.

Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi ile İKÇÜ Sosyal Bilimler Topluluğu öğrencilerinin hazırlayıp sunacağı programda sanat, edebiyat, psikoloji, felsefe ve din üzerine konuşulacak. Üç oturumda gerçekleşecek Modern Çağ ve Ruhsal Problemler Paneli’ndeki yönetici ve konuşmacılar da öğrencilerden oluşuyor.

 

İşte Yönetici ve Konuşmacılar;

Sevim Kabakoz’un Sunuculuğunu yaptığı Modern Çağ ve Ruhsal Problemler Paneli’nin birinci oturumunun yöneticisi Can Berk Çeliktaş. İlk oturumda Şükrü Samet Öztop ”Çağımızın Nevrotik İnsanı Üzerine”, Elifnur Zorluoğlu ”21. Yüzyıl Bağımlılıkları ve Ruhsal Etkileri”, Hacer Biltekin ”Katarsis Kavramının boyutları” ve son olarak Mehmet Tolga Dolunay ”Sanat, Edebiyat Ve Psikoloji” konuşmalarını yapacaklar.

Damla Bakışkan yöneticiliğinde gerçekleşecek ikinci oturumda Gülşah Altıntaş ”Göç ve Ruhsal Rahatsızlık”, Helin Melike Demir ” Toplumsal Cinsiyet ve İnsan Psikolojisi”, Şeyma Lapçin ”Müslüman Psikologların Çıkmazı” ve son olarak da Gülsüm yorulmaz ”Depresyona Sosyokültürel ve Ekonomik Pencereden Bakış” konuşmalarını yapacaklar.

Üçüncü yani son oturum Uğur Aslan yöneticiliğinde gerçekleşecek. Uğur Aslan ”İlk Çağ Filozoflarının İslam Felsefesinde Nefis Problemi Üzerinde Etkisi”, Esma Bulut ”Kindi’nin Ruh Anlayışı”, Ali Rıza Çınar ”İslam Dünyasında Ruh Hastalıkları ve Tedavi Yöntemleri”, Leyla Akkaş ” Stres ve Dini İnanç” son olarak da Sevda Yıldırım ”İslam ve Ruh Sağlığı” konuşmalarını yapacaklar.

Bizdenbiri.com olarak İzmir Katip Çelebi Üniversitesi öğrencilerini kutluyoruz. Programa katılmanızı şiddetle tavsiye ederiz.

Abdurrahman GÜZEL
Abdurrahman GÜZEL
Ispartalı olmanın sevincini yaşıyor, Eskişehir'de okuma mücadelesi veriyorum. muaddelkalem@gmail.com
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.