CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’DAN ÜNLÜ PİYANİST FAZIL SAY’A ÖZEL DAVET

19.01.2019
306
A+
A-
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’DAN ÜNLÜ PİYANİST FAZIL SAY’A ÖZEL DAVET

Cumhurbaşkanı Erdoğan, dünyaca ünlü piyanist Fazıl Say’ın Ankara’da düzenlenen Truva Sonatı prömiyerine eşi Emine Erdoğan ve ABD’li Senatör Lindsey Graham ile katıldı. Cumhurbaşkanı yardımcısı Fuat Oktay ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da onlara eşlik etti.

ERDOĞAN FAZIL SAY

FAZIL SAY’DAN ÖVGÜYLE BAHSETTİ

Cumhurbaşkanı ve beraberindekiler yerini aldıktan sonra sahneye çıkan Say, katılımlarından dolayı Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkür etti. Program bittikten sonra sahneye çıkan Erdoğan da sözlerine sevgili fazıl diye başladı ve sanatçıdan övgüyle bahsetti.

HEDİYE

      ÖZEL DAVET VE ANLAMLI HEDİYE

Sahnede Say’a Aşık Veysel’in kara toprak plağını hediye eden Erdoğan dünyaca ünlü piyanist Fazıl Say’ı Cumhurbaşkanlığı külliyesine davet ederek burada bir konser vermesini istedi. Sanatçıyı davet ettiği konuşmada şunları söyledi:

“Sevgili Fazıl, gerçekten bizlere bu prömiyeri çok farklı takdim ettiler. Tabi şimdi Çanakkale eyvallah, İzmir eyvallah, ama şimdi Ankara ve İstanbul lazım. Ve Ankara’yı Külliyedeki operada yapalım. Diğerini de İstanbul’da Harbiye  merkezde yapalım. O da güzel bir sunumla İstanbullulara ve Ankaralıları bir daha bir araya getirir. Fakat arkadaşlarım bana bir sürpriz yaptılar. Tabi Aşık Veysel olunca aramışlar taramışlar “Benim Yarim Kara Topraktır” bunun plağını bulmuşlar. Şimdi ben de bu plağı sevgili Fazıl’a takdim ediyorum.”

Abdurrahman GÜZEL
Abdurrahman GÜZEL
abdurrahmanguzel@outlook.com.tr
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.